Debata w Sądzie Okręgowym

W dniu 23 maja 2016 r., w budynku Sądu Okręgowego we Wrocławiu odbyła sie debata nt. sądownictwa w Polsce

zorganizowana przez Stowarzyszenie Sędziów Polskich "IUSTITIA" pod przewrotnym tytułem: "Czy sądy są potrzebne?"

Wybrana data nie była przypadkowa. 23 maja 1992 r. został zamordowany przez sycylijską mafię słynny sędzia śledczy Giovanni Falcone, niestrudzony bojownik o sprawiedliwość.

Dzień Wymiaru Sprawiedliwości ma uczcić tych, którzy dla idei sprawiedliwości są gotowi na największe poświęcenia.

W debacie wzieli udział uczniowie wrocławskich szkół średnich (w tym uczniowie klasy II b naszego liceum), przedstawiciele sędziów (w tym Prezes Sądu Okręgowego we Wrocławiu), prokuratorów, adwokatów i radców prawnych.

Ponad 2 godzinna debata relacjonowana była w Radiu Wrocław i Radiu RAM. Nagrodą dla 5 najaktywniejszych uczestników było zaproszenie do udziału w nagraniu w siedzibie Radia Wrocław, które odbędzie się w dniu 24 maja 2016 r.

Miło nam poinformowac, że dwie takie nagrody zostały przyznane naszym uczniom, otrzymali je: Julia Wołoddżko oraz Maciej Kulbiński z kl. II b.

Gratulujemy!!!

Po odbytej debacie odbyło sie również zwiedzanie wybranych sal rozpraw SO.

Organizatorem wyjścia na debatę, a zarazem opiekunem był p. R. Pietrygała