Szkolny konkurs recytatorski w języku niemieckim !!!

Glück zu! Es ist alles gut – solange der Himmel noch Bäume wachsen und Vögel darauf singen lässt. (Justinus Kerner an Ludwig Uhland, 1819)

Konkurs odbył się w dniu 27 listopada o godzinie 10.00 w gabinecie 296. Imprezę prowadził uczeń klasy 3 g Patryk Kowalski.

Celem przedsięwzięcia było zachęcenie młodzieży do poznawania poezji niemieckiej, rozwijanie wrażliwości na jej piękno oraz wzbogacanie kompetencji językowych.

W eliminacjach wzięli udział uczniowie z klas pierwszych, którzy zaprezentowali następujące utwory:

1. Julia Fajkowska „Der Handschuh” F. Schiller                                    kl. I a

2. Aleksandra Głuszczyńska „Es war eine Mutter” z cyklu „Kinderlieder”         kl. I d

3. Edyta Königsman „Kehr ein bei mir” F. Ruckert                                kl. I g

4. Paweł Paliga „Ein rein` Glos” M. Opitz                                             kl. I e

5. Julia Rudkiewicz „Rastlose Liebe” J. W. Goethe                                kl. I h

6. Aleksandra Telka „Das Ideal“ K. Tucholsky                                      kl. I d

7. Mirella Wieczorek „Der Brief“ H. Heine                                           kl. I g

Występy oceniało jury w składzie:

p. T. Zych, p. B. Kucharska, p. M. Mastyna, p. M. Nowińska

Ocenie podlegały następujące kryteria: pamięciowe opanowanie tekstu, wymowa, dykcja, interpretacja oraz ogólne wrażenie artystyczne.

Wyłonionych zostało czterech laureatów:

I miejsce Aleksandra Telka

II miejsce Julia Fajkowska

III miejsce Aleksandra Głuszczyńskaz i Mirella Wieczorek

Julia Fajkowska otrzymała Nagrodę Publiczności.

Laureaci I i II miejsca będą reprezentowali szkołę na XXXII Wrocławskim Konkursie Recytatorskim Poezji Niemieckojęzycznej, który odbędzie się w dniu 6 grudnia 2018 w Liceum Ogólnokształcącym nr V we Wrocławiu.

Powodzenia!