Zbiórka żywnosci "Podziel się posiłkiem"

W dniach 23-24.09.2016r. tj. w piątek (godz. 16-20) oraz w sobotę (godz. 10-20) odbędzie się kolejna edycja zbiórki żywności „Podziel się posiłkiem”

organizowana przez Banki Żywności w całej Polsce.

Zebrane artykuły spożywcze zostaną przekazane organizacjom i instytucjom, które na co dzień zajmują się dożywianiem dzieci. Są to między innymi: szkoły, świetlice, domy dziecka, towarzystwa przyjaciół dzieci oraz stowarzyszenia pomagające dzieciom i młodzieży.

Głównym celem programu jest przyczynienie się do wydania jak największej liczby posiłków najbardziej potrzebującym dzieciom w Polsce, by mogły się zdrowo rozwijać i pełniej żyć. Chcemy także uświadamiać i mobilizować do działania społeczeństwo lokalne na rzecz zapobiegania niedożywieniu, zwłaszcza niedożywieniu dzieci.

W tej edycji podobnie jak w latach ubiegłych nasza szkoła pełni dyżur

w Biedronce przy ul. Szybkiej (boczna Traugutta).

Wszystkich chętnych do wzięcia udziału w zbiórce zapraszamy na pierwsze w tym roku szkolnym zebranie wolontariatu, które odbędzie się

15.09.2016r. o godz. 11.30 (pierwsza długa przerwa) w czytelni (s.148)!

Opiekun Szkolnego Wolontariatu oraz SKC

Magdalena Mastyna