„Asy Zdrowia” z II LO

1 czerwca 2016 roku w Hali Stulecia odbyła się już piąta edycja imprezy rekreacyjno-sportowej „Asy Zdrowia” w ramach Dnia Sportu we Wrocławiu. W imprezie udział wzięli uczniowie wrocławskich szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, rywalizując w dyscyplinach nieolimpijskich.

W konkurencjach tych w 2017 roku we Wrocławiu rywalizować będą uczestnicy z całego świata w ramach WORLD GAMES. W skład tych dyscyplin wchodzą miedzy innymi; przeciąganie liny, kręgle, frisbee, sumo, tchoukball, unihokej, bule, dwa ognie, streetball, street soccer, ringo, korfball, ergowiosła. Imprezie tej towarzyszyły także dodatkowe atrakcje dla uczestników i kibiców, były to między innymi; quizy żywieniowe, gry planszowe i edukacyjne, piłkarzyki, kręgle, ścianka wspinaczkowa, cymbergaj – za udział w tych konkursach młodzież otrzymywała ciekawe nagrody.

Nasi uczniowie wzięli udział w trzech dyscyplinach przewidzianych w rywalizacji szkół ponadgimnazjalnych – korfballu, ergowiosłach i przeciąganiu liny. Jak zwykle nasi uczniowie wykazali się dużym zaangażowaniem i wolą rywalizacji. Zwycięstwo odniosła reprezentacja w przeciąganiu liny w składzie: Ogrotnik K., Jakóbczak M., Kawaler W., Maślanka P., Stec D., Klugiewicz K., Pietraszewski M., Omasta M. Na drugim miejscu zdobywając srebrne medale zakończyli rywalizację korfballiści: Borsuk D., Ściegienny J., Bwire Ekonjo D., Arendarski D., Ludtke K., Matusiak F., Gałek D., Wrońska K., i reprezentacja na egowiosłach: Matula H., Bzoma D., Kurczak K., Burtowski D.

Poniżej zamieszczamy kilka zdjęć z tej imprezy…