XXXIX OLIMPIADA WIEDZY EKOLOGICZNEJ

13.04.2024r. w LO nr II odbyły się eliminacje etapu okręgowego XXXIX Olimpiady Wiedzy Ekologicznej. 45 uczniów ze szkół dolnośląskich uczestniczyło w egzaminie pisemnym i ustnym walcząc o możliwość zakwalifikowania się do etapu centralnego, w którym w dniach 7 – 9.06.2024r. będzie uczestniczyło 7 najlepszych olimpijczyków z naszego regionu. →

Po egzaminie pisemnym p. dr Zdzisław Wróblewski wygłosił wykład pt. „Brzytwa genetyczna”. Organizatorem Olimpiady jest Liga Ochrony Przyrody. Dziękujemy p. prof. J. Łubockiej, prodziekanowi ds. studenckich UWr, p. dr hab. A. Klink, adiunktowi pełnomocnika dziekana ds. kierunku Zarządzanie Środowiskiem Przyrodniczym UWr, p. dr inż. L. Polechońskiej, adiunktowi w Zakładzie Ekologii, Biogeochemii i Ochrony Środowiska UWr, p. dr H. Kasprzakowi z Instytutu Immunologii i Terapii Doświadczalnej PAN, p. A.Kolasińskiej, inspektorowi w Wojewódzkim Inspektoracie Ochrony Środowiska we Wrocławiu, przewodniczącej SKN Ochrony Środowiska UWr, p. M. Bykowskiemu, doktorantowi Wydziału Chemicznego PWr oraz p. A. Wolaninowi, prezesowi Ligi Ochrony Przyrody we Wrocławiu za obecność na Olimpiadzie, szczególnie w czasie eliminacji. Podziękowania składamy również sponsorom: Toyota Polska, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu, LOP, UM Wrocławia Departament Zrównoważonego Rozwoju, Agro - Film, LO nr II, Katering Andrzej Leśniewski oraz rodzicom naszych uczniów. XXXIX edycja Olimpiady Wiedzy Ekologicznej została objęta patronatem honorowym prezydenta Miasta Wrocławia p. Jacka Sutryka oraz Wydziału Nauk Biologicznych UWr. Podziękowania składamy także, p. prof. A. Wolanininowi, p. prof. Alicji Gołek – Wilkowskiej i p. prof. U. Rafalskiej za organizację wydarzenia w naszej szkole, szkolnemu zespołowi „Amuzykalni” i p. prof. A. Grabowskiemu oraz uczniom pomagającym w organizacji olimpiady z kl. 2D.