Baza dydaktyczna

Szkoła posiada 31 gabinetów lekcyjnych, w tym supernowoczesne sale dydaktyczne do nauki m.in. biologii i matematyki (sale w pełni multimedialne posiadają tablice interaktywne, TV, internet, nagłośnienie i kompletne zaplecze). Również nowoczesne gabinety do nauki j. polskiego i przedsiębiorczości, oraz specjalistyczny gabinet językowy (specjalne wyposażenie, słuchawki, mikrofony i komputerowy panel sterowniczy) pozwalający na profesjonalną naukę języka obcego. Ponadto, dysponujemy dwoma nowoczesnymi gabinetami informatycznymi, pozwalającymi na zgłębianie wiedzy z zakresu informatyki i technologii informatycznej. Lekcje z języków obcych odbywają się w małych (max. 16 os.) międzywydziałowych grupach o odpowiednim poziomie zawansowania - adekwatnym do poziomu umiejętności ucznia. W tak małych grupach odbywają się również zajęcia m.in. z informatyki, technologii informatycznej, fizyki czy chemii.Szkoła posiada także 3 sale gimnastyczne, 2 w pełni profesjonalnie wyposażone siłownie, wielofunkcyjne boisko lekkoatletyczne oraz wielofunkcyjne tartanowe boisko do gier zespołowych – oba w pełni oświetlone. Szkoła umożliwia również uczniom uczestnictwo w  gamie zajęć dodatkowych m.in. kółek zainteresowań z fizyki, chemii, wiedzy o społeczeństwie, etnolingwistyki oraz dodatkowych zajęć sportowych,  m.in. SKS siatkówki, koszykówki, piłki nożnej czy tenisa stołowego (zarówno dla chłopców jak i dla dziewcząt).  Szkoła zaopatrzona jest również w nowoczesną bibliotekę, czytelnię (pełniącą również rolę sali konferencyjnej), gabinet profilaktyki medycznej, bufet (serwujący również ciepłe posiłki), punkt ksero oraz nowoczesny węzeł sanitarny. Uczniowie, którzy do szkoły przyjeżdżają rowerem lub skuterem, mają do dyspozycji odpowiednie miejsca parkingowe. Uczniowie klas o profilu sportowym, którzy mieszkają w odległych miejscowościach od Wrocławia, mają do dyspozycji miejsca w internacie szkolnym (z możliwością pełnego wyżywienia) przy ul. W. Sławka. Na terenie szkoły jest możliwość odbierania sygnału Wi-Fi.