Nagroda

Nagroda „ Krasnal Piastek”

W 2010 roku w ramach projektu Comenius zorganizowano  w naszej szkole konkurs na rysunek „Krasnala – Absolwenta Dwójki”. Wygrała go Anna Wójcik, uczennica klasy IIh, szkicując nieco leciwego skrzata  z łobuzerskim uśmieszkiem. (W sam raz dla szkoły z tradycjami, ale  młodej duchem!)

Wkrótce zrodził się pomysł, by wizerunek Krasnala utrwalić w mosiężnej statuetce i nadać mu imię. Rysunek trafił do pracowni artystycznej w Kłodzku i w sierpniu 2011 roku „Piastek” zajął zaszczytne miejsce przy drzwiach wejściowych szkoły.

Rok później statuetka stała się prestiżową nagrodą uczniowską.

„Piastek” wyróżnia absolwentów prawych, inspirujących, ambitnych, sumiennych, twórczych, empatycznych i koleżeńskich, mających wybitne osiągnięcia naukowe, sportowe lub mocno zaangażowanych na rzecz innych.

Pierwsze rozdanie nagród odbyło się w kwietniu 2013 roku na uroczystości zakończenia nauki uczniów klas III.

Czekamy na tegorocznych laureatów!

Przewodnicząca Kapituły

Anna Polak