Sukcesy

Uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego reprezentują Szkołę na zawodach w roku szkolnym wchodzących w skład rywalizacji miedzyszkolnej na poziomie Wrocławia, Dolnego Śląska i Polski. Współzawodnictwo szkół organizowane jest i prowadzone przez Wrocławski Szkolny Zwiazek Sportowy i Szkolny Związek Sportowy "Dolny Śląsk". Wielokrotnie tę rywalizację II LO (ZS 22 Wrocław) wygrywało i wygrywa zarówno wśród szkół wrocławskich jak również na Dolnym Śląsku przy dużym współudziale i zaangażowaniu uczniów klas lekkoatletycznych.

Funkcjonowanie SMS i praca z utalentowaną młodzieżą ma postawioną nieco wyżej poprzeczkę "sportową". Na tym etapie szkolenia, celem uczniów i ich szkoleniowców jest osiąganie coraz lepszych wyników sportowych w rywalizacji ogólnopolskiej i międzynarodowej w kategoriach juniora młodszego i juniora. Po osiagnięciu tego zadania - celem głównym stają się Igrzyska Olimpijskie i reprezentowanie Polski na najwyższej rangi imprezach międzynarodowych w kategorii seniora.

Wielu naszych absolwentów przeszło tę drogę, opłaconą ciężką pracą. w poniżej zamieszczonych artykułach przedstawiamy wyniki i sukcesy  z kilku lat naszych uczniów, wychowanków i często już absolwentów.